Radio SzczecinRadio Szczecin » Sport
Autopromocja
Zobacz

Mat. YouTube / Ekstraklasa
Połowiczny sukces piłkarzy Pogoni w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. Szczecinianie zremisowali na wyjeździe ze Stalą Mielec 0:0 w 33. kolejce ekstraklasy.
Po wyrównanej pierwszej połowie w drugiej przewagę mieli Portowcy. W 54 minucie sytuacji sam na sam z Mateuszem Kochalskim nie wykorzystał Adrian Przyborek. Bramkarz Stali obronił także w tej akcji dobitkę z siedmiu metrów Szweda Linusa Wahlqvista. W 79 minucie bramkarz mieleckiej drużyny kapitalnie obronił również uderzenie z ośmiu metrów Austriaka Benedikta Zecha.

Ekipa trenera Jensa Gustafssona po remisie w Mielcu ma już tylko matematyczne szanse na zajęcie trzeciego miejsca w tabeli ekstraklasy, dające prawo gry w europejskich pucharach.

W ostatnim meczu ekstraklasy piłkarze Pogoni 25 maja w Szczecinie zmierzą się z Górnikiem Zabrze.